Rama: Më mori Merkel vetë në telefon. Fevziu “ja plas” live: Nuk kishte punë tjetër të bënte?

0
17

Edi Rama tha sot se është telefonuiar nga kancelarja gjermane Angela Merkel, ndërsa një pyetje e ka ndezur debatin në studion e “Opinion” kur Fevziu e pyeti nëse kancelarja nuk kishte punë tjetër për të bërë.

Ndërkohë kryeministri e ka quajtur moderatorin ‘diversant’, por më pas zbuloi edhe çfarë kishte diskutuar me Merkelin.

Pjesë nga debati:

Rama: Më mori kancelarja në telefon, nuk e mora unë, më mori ajo.

Fevziu: Nuk kishte punë tjetër të shpenzojë 45 minuta me ju?

Rama: Unë nuk kam ardhur të bëj shaka këtu. Mos u bëjë diversant.

Fevziu: Nuk po bëj diversant, po të pyes.

Rama: Lëri ato.

Fevziu: Çfarë të tha Merkel?

Rama: Kur kancelarja e Gjermanisë më merr në telefon dhe për çfarë flet. Si ndodhi, pse ndodhi dhe çfarë do të bëjmë bashkarisht që të bëjmë që kjo të ndryshojë? Duhet të bashkëpunojmë bashkarisht që ta rregullojmë këtë problem

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here