“Shpërthen” Lubonja: Rama nuk e ndryshoj fare sistemin, por e kalëroi dhe e çoi edhe më keq!

0
15

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Real Story” në “ News 24” tha se hapja e negociatave me Shqipërinë nga ana e BE nuk do të thotë gjithçka.

 

Fatos Lubonja theksoi se Rama vetë ka thënë para zgjedhjeve të 2013 se në Shqipëri nuk jeton dot si i ndershëm, ndërsa sapo erdhi vetë në pushtet e kalëroi sistemin më keq.

“U tha që në fillim se zgjedhjet janë zgjidhja është problematike. Kjo opozitë ka dalë nga parlamenti me pretendimin se me Ramën nuk ka zgjedhje të lira, sepse kemi narko-shtet. Nuk bëhen dot zgjedhje të lira, sepse është një shtet ku krimineli bashkëpunon me zyrtarë etj. Mendimi im është që rezultati i zgjedhjeve me abstenimin e madh ndaj Ramës, ka ndikuar se ore mund t’ia marrim me zgjedhje ne postin këtij kryeministri. Duhet pra të pastrojmë Shqipërinë nga krimi dhe bandat që kanë kapur shtetin.  Edi Rama më 2013 ka thënë se në Shqipëri nuk jeton dot ndershmërisht. Rama tha më tej se është sistemi që prish njerëzit. Tani Edi Rama i fitoi zgjedhjet më 2013. Për mua nuk e ndryshoj fare sistemin, por e kalëroi dhe e coi edhe më keq”, deklaroi Lubonja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here