Nxitet Kevin De Bruyne të largohet nga Man City dhe të bashkohet me PSG…

0
179

Ish-shefi i KEVIN DE BRUYNE i ka kërkuar  që të largohet nga Manchester City për PSG – duke insistuar se gjigantët francezë i ofrojnë atij një shans më të mirë për lavdinë e Ligës së Kampionëve. KEVIN DE BRUYNE ka fituar dy tituj të Premier League, një Kupë të FA, tre Kupa të Ligës dhe një Komunitet Shield me City që nga ardhja e tij në 2015 nga Wolfsburg.

Por Hein Vanhaezebrouck, i cili menaxhoi De Bruyne në Genk në vitin 2009, këmbënguli që mesfushori mund të bëhet lojtari më i mirë i Evropës duke frymëzuar PSG për suksesin evropian. Ish-trajneri i Anderlecht dhe Gent Vanhaezebrouck, 55 vjeç, gjithashtu pretendoi se mbrojtja e Pep Guardiolës do të minojë shpresat e Cityt në Champions League. Vanhaezebrouck i tha Het Nieuwsblad: “Kevin ka fituar dy tituj të ligës dhe kupa të ndryshme angleze me Manchester Cityt, dhe ai është emëruar lojtar i sezonit në Gjermani. “Por ai kurrë nuk ka fituar asgjë ndërkombëtarisht. Asnjë Europa League, asnjë Champions League, asnjë Kupë Botërore – dhe këto janë gjërat që merren gjithmonë parasysh. “Sapo ai fiton njërën nga këto çmime, nuk kam asnjë dyshim se ai do të jetë në garën për çmimin e lojtarit FIFA të vitit dhe trofeun e Ballon d’Or. “Ai ende mund ta bënte atë me Cityn – por me mbrojtjen që ata kanë unë nuk jam i bindur. “Nuk po them se do të ishte më e lehtë për të të fitonte Ligën e Kampionëve me Barcelona ose Real Madrid. “Por për mendjen time do të ishte nëse ai luante për Paris Saint-Germain.

“Merr De Bruyne të ushqesh Neymar, Edinson Cavani dhe Kylian Mbappe me pikat e tij të fundit, dhe ju keni një ekip që është praktikisht i pamundur të luani kundër.”Problemi i vetëm është se mund të mos i përshtatet të luajë në Ligue 1. Në PSG ai do të fitonte edhe më shumë para sesa ai tani. “Por në kaq shumë fundjavë ai do të kishte ndeshje kundër pëlqimeve të Dijon, Amiens ose Strasburgut – dhe ai nuk do të priste me padurim.

standard.al

https://www.thesun.co.uk/sport/football/10004887/kevin-de-bruyne-psg-quit-man-city/

 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here