Tërmet i fuqishëm edhe në Greqi/ Shumë pranë kufirit me Shqipërinë

0
9

Një tërmet 4.5 i Shkallës Rihter është ndjerë një orë më parë në Kastoria të Greqisë.

Sipas Institutit grek të Gjeodinamikës, tërmeti ishte 4.5 Richter dhe u regjistrua në 17:21 me orën lokale, me një fokus 36 kilometra në perëndim të qytetit dhe një thellësi prej 8.2 kilometra.

Disa minuta më vonë, shumë afër përqendrimit, një dridhje e re më e dobët 3.4 Rihter, shkruajnë mediat greke

Lëkundjet në shtetin fqinj vijnë pak minuta pas tërmeteve që tronditën rajonin e Korçës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here