I vjedhin telefonat në Durrës, kërcënohet edhe nga policia, ja çfarë thotë turisti nga Kosova…

0
116

Një ndodhi që nuk do ta harrojë gjithë jetën. Kjo ka qenë ajo çfarë ka përjetuar një turist i ardhur nga gjermania për të pushuar në bregdetin e Durrësit.

Atij i janë vjedhur celularët në banesen që kishte marrë me qera dhe sipas i tij dera e apartamentit nuk ishte e thyer.

Ai është kërcënuar dhe detyruar edhe që të firmos edhe një letër në prani të policisë sikur gjoja i ka gjetur telefonat pasi është deklaruar ai kisha frikë për familjen.

Ndërkohë që policia e Shtetit bën të ditur se polici i filmuar duke u sjellë në mënyrë jokorrekte me turistin me banim në Gjermani eshtë shkarkuar nga detyra.

“Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit pezullon menjëherë nga detyra punonjësin e Policisë së Komisariatit të Policisë Durrës, për komunikim jo etik me një pushues nga Kosova”, thuhet në njofitmin e Policisë së shtetit.

 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here