Portieri italian nuk i ka kaluar me sukses testet mjekësore, transferimi mund të anulohet

0
6

Portieri Mattia Perin u transferua te Benfica për shumën e 15 milionë eurove, por marrëveshja mes portugezëve dhe Juventusit mund të anulohet në orët e ardhshme.

Kjo pasi sipas asaj që raportojnë mediat iberike, portieri italian nuk i ka kaluar me sukses testet mjekësore, ndonëse për momentin asnjë nga klubet nuk ka folur për situatën.
Portugezja “Record” ka raportuar mbrëmjen e sotme se klubi i Benficës ka programuar disa teste shtesë për ditën e nesërme dhe vetëm më pas do të japë një vendim përfundimtar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here