Deklaratë e fortë: Nëse Rama s’ikën deri të shtunën… mund të përballet me tmerrin pafund

0
12

Nga Kastriot Islami:

Te nderuar miq,

Fundi i Rames ka filluar te ngjaje me ate te drejtuesve te tjere diktatore qe nuk japin doreheqje si nga marrezia e mbajtjes me cdo kusht e me cdo mjet te pushtetit duke menduar se njerzit e duan aq edhe nga frika e madhe nga humbja e pushtetit…

Edhe pas shkrimit te BILD mos prisni qe Rama te largohet vete pra me vullnetin e tij…

Ai eshte tmerresisht i tmerruar nga largimi se i duket nje fund i tmerrshem….qe e le pa gjume…

Prandaj sllogani “politik” Rama Ik po behet i tejkaluar, thene ndryshe i pakuptimte perderisa ai ka zgjedhur te mbahet me thonj pas pushtetit…

Nese Rama s’iken deri te shtunen dhe me sa duket nuk ka asnje gjase qe Rama per shkak te frikes se tmerrshme qe e ka zene ai te largohet vete… atehere mund te perballet me tmerrin pafund…(larg qofte!)

Te shpresojme qe te mos zgjedhe rrugen e tmerrit pafund…ndonese ai edhe largimin e bute e konsideron nje fund te tmerrshem…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here