Niveli i “pa-aftesise” është alarmant!!!

0
5

Këshilltari demokrat në Bashkinë e Tiranës, Akil Kraja ka postuar në rrjetin e tij social Facebook nje foto ku e shoqeron me nje shkrim.

Postimi i plote:

#Alternativa e Veliajt : nje semafor i kuq ?! Niveli i “pa-aftesise” eshte alarmant. Kryqezimet me semafor ne nje unaze te madhe jane burim ndotjeje, ngadalesim trafiku e aksidentesh. Ne vend te kombinimit te meparshem > “mbi-kalim + rotonde + nen-kalim”, sot na paraqitet dicka paralizuese per te ardhmen e kryeqytetit : nje kryqezim me semafor !!!

Ps – ne foto projekti i meparshem per hyrjen ne tirane tek Shqiponja dhe projekti i ri, pra flasim per nje nyje jetike per te gjithe kryeqytetin.

Fotografia e Akil Kraja
Fotografia e Akil Kraja

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here