Thjesht dhe qartë/ Ja si Soros me tentakulat e tij po çon para planin për shpopullimin e Shqipërisë

2
10

Nje menyre e shkurter dhe e thjeshte per te shpjeguar se pse Soros nepermjet klysheve te vet ne pushtet dhe Opozite (edhe ajo jashte dhe ajo brenda parlamentit) po zbaton AXHENDEN PER RRENIMIN, FALIMENTIMIN DHE SHPOPULLIMIN E SHQIPERISE! Biznes i madh, shume i madh, fitimi mund te jete me shme se gjysma e pasurise se vet Soros!

Nga Avokati Altin Goxhaj, nje nder perfaqesuesit e nismetareve te Koalicionit Qytetar per Shqiperine (e vetmja force politike qe mund t’a ndaloje kete Axhende)!!!

Kur me pyesin se cfare interesi ka Soros qe po realizon Axhenden per Rrenimin, Falimentimin dhe Shpopullimin e Shqiperise nepermjet kesaj bande te klysheve te vet qe ka kapur Qeverisjen qendrore dhe lokale, Opoziten brenda dhe jashte parlamenti, drejtesine dhe “shoqerine civile”, median dhe nderkombetaret brenda dhe jashte Shqiperise, kam nje pergjigje shume te thjeshte per te mos u zgjat shume:

Sa burime, para dhe jete njerezish kane harxhuar disa shtete ne keto 200 vjet per ta realizuar kete qellim? Keni degjuar per Memorandumin e Akademise se Shkencave te Serbise te ideuar nga Vaso Cubrillovic per shpopullimin e Ballkanit nga shqiptaret? Po Mareveshjet e dikurshme te Serbise dhe Greqise me Turqine per zhvendosjet e medha te shqiptareve? Harruat bombardimet qe u detyrua te mbante ne kurriz Serbia nga NATO e amerikaneve dhe evropianeve?

Gjithshka kushton apo jo? Pra eshte para dhe kosto e gjitha apo jo?

Ja ketu fshihet forma me e shkurter e pergjigjes!
Nese dikush e merr me PPP kete Axhende kushton me pak per palen e interesuar apo jo?

Soros ka marr me koncension Axhenden per Rrenimin, Falimentimin dhe Shpopullimin e Shqiperise!
Fitimi i pallogaritshem! Mund te kushtoje sa gjysma e pasurise se Soros!

Jo me kot qe kjo Axhende eshte porositur te shkruhet dhe detajohet nga nje Institut i themeluar nga Sokrates Kokkalis dhe Elanyes Papulias me emrin CID ne Harward me nje kontrat te rinovuar 4 here ne 6 vjet me shumen prej 4 milione dollare fakt qe Lul Sorosi dhe klyshet e tjere te Soros ne PD kane per detyre ta mbajne nen censure te plote dhe te mos lejojne kerkend qe ta permendi ne Opozite (se ne pjesen e Mazhorances dhe medias, shoqerise civile kujdeset Endri Fuga te mos lejohet)!

Pra shkurt muhabeti, Soros ka marre me koncension me PPP nga fqinjet Axhenden per Rrenimin, Falimentimin dhe Shpopullimin e Shqiperise dhe per kete perfitimi eshte shume miliardesh si nga fqinjet qe do te popullojne ne te ardhmen Shqiperine e zbrazur dhe pronar i ketij cifligu me konsensus do te jete familja Soros.

Kjo e shpjegon edhe se pse ishte Soros qe shpiku copetimin e Kosoves per llogari te Serbise!

Dhe BIZNESI I ZBATIMIT TE AXHENDES PER RRENIMIN, FALIMENTIMIN DHE SHPOPULLIMIN E SHQIPERISE eshte nje nder ato biznese qe ka kosto minimale fare sepse realizohet nga nje grusht maskarenjsh, te gjithe klyshe te Soros qe u mbeshteten me cdomjet nga kjo Mafie nderkombetare Soros per te kapur totalisht nje dite te bukur Shqiperine ne 2013 dhe qe bashkarisht ne pushtet dhe opozite, ne shoqerrine civile dhe media u duhej vetem te zbatonin detyrat qe u vinin nga Soros!

2 COMMENTS

  1. Altini eshte I zgjuar te shpjegoje cfare po ndodh me Shqiperine dhe shqiptaret. Zoti do ndihmoje qe ne shqiptaret te mbetemi ketu dhe sorosianet te zhduken nga ballkani ashtu si Hitleri nga jeta.
    Do vuajme pak po Zoti eshte per popujt jo per nazistet

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here