Video/ “Do të anuloheshin të gjitha!” Sot Veliaj thyen rekord, për dy vite jep 313 leje ndërtimi

0
12

Erion Veliaj në fushatën për zgjedhjet lokale në vitin 2015 shprehej se nëse kryebashkiak do të zgjidhej ai, do të anuloheshin të gjitha lejet e ndërtimit në Tiranë, dhe do jepeshin sa më larg qendrës.

Por pas katër vitesh të gjithë e dimë se si është situata, ku fatkeqësisht nga premtimi për 0 ndërtime, Veliaj kaloi në krahun tjetër ekstrem duke u bërë një ndër kryebashkiakët që ka dhënë më shumë leje ndërtimi.

Në videon e mëposhtme të publikuar nga Nisma Thurje keni me zë dhe figurë se si ai shprehej para se të bëhej kryetar dhe realitetin si është sot.

https://www.facebook.com/thurje/videos/353816795478068/

Ndërkohë që në statistikat e mëposhtme, të marra nga INSTAT, në dy vite janë dhënë 313 leje ndërtimi nga viti 2016 deri në 2018.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here