“Nëse vazhdon ky trend do kete edhe shtete të tjera që do votojnë rikthimin e vizave për Shqipërinë”

0
5

Gazetari Berat Buzhala deklaroi në emisionin Open me Eni Vasilin se tregun e narkomafias “e mban me nder Shqipëria dhe jo Kosova”.

BUZHALA: Nese vazhdon ky trend do kete edhe shtete te tjera qe do votojne heqjen e vizave per Shqiperine. Ne nje vend ku ne aeroporotin e saj plackiten 15 milion euro, nuk ka vend ne BE. Shqiperia eshte vendi i fundit ne Europe per lirine e medias, me keq se Rusia dhe Turqia. Konteksti per Shqiperine eshte shume i zymte. Une besoj qe hapat e ardhshem te Shqiperise do te marrin nje goditje te pariparueshme. Tani nuk ka me kerkesa, por ka pyetje per Shqiperine. Cfare do te beje per te permiresuar kete situate te rende?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here