Vendimi i Holandës/ Erisa Xhixho: Pushteti i Rilindjes e zvarrit Shqipërinë vite mbrapa

0
11

Ish-deputetja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar me tone kritikuese ndaj qeverisë Rama, pas vendosjes së rikthimit të vizave nga Holanda. “Nje reagim i pritur dhe i paralajmeruar, sinjal i qarte i gjendjes alarmante ne Shqiperi dhe perforcimit te krimit te organizuar ne vend,me pasoja dhe jashte kufijve tane”, shkruan Xhixho.

Statusi:

Vendim qe rrezikon levizjen e lire te shqiptarve ne vendet shengen.
Vendim, i trishte dhe teper shqetesues i Hollandes per te ardhmen evropiane te vendit.

Nje reagim i pritur dhe i paralajmeruar, sinjal i qarte i gjendjes alarmante ne Shqiperi dhe perforcimit te krimit te organizuar ne vend,me pasoja dhe jashte kufijve tane.

Nderkohe qe qytetaret e thjeshte punojne cdo dite, me integritet e kurajo,per tju afruar familjes se madhe europiane, pushteti i Rilindjes e zvarrit Shqiperine vite mbrapa per interes te nje pakice te inkriminuar.

Fotografia e Erisa Xhixho

Fotografia e Erisa Xhixho

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here