“Jam bërë armik i shtetit!” Ja plas Katrisot Çipi: Qeni i sulmit të Ramës, Veliajn do ta padis!

0
3

“Ka nisur një konflikt civil mes meje dhe atij që e quajnë qeni i sulmit të Ramës. Do ta çoj në gjyq pasi u mundua të bënte shashkën e radhës, Një sulm frontal e bënë edhe mediat e tij pasi unë kam qënë një nga zërat kritikë për prishjen e Teatrit Kombëtar. Jam bërë armik i shtetit për shkak të ideve të mija”,- tha Çipi,

Regjisori Kastriot Çipi i ftuar në studion e emisionit “A Show” në News 24 , i qëndron deklaratve të tij kundër kryebashkiakut Erion Veliaj, të cilin thotë se do ta padisë për shpifje në lidhje me deklaratat që ka bërë, se Çipi ka marrë para nga shteti për një projekt që se ka bërë kurrë.

Sa për akuzën e Veliajt, Çipi tha se hisoria daton diku në vitin 1999 ku ai ka aplikuar të bëjë një film dokumentar për jetën e Viktor Stratobërdhës. Po mundohesha ta kontaktoja dhe e dija që ai ishte në Greqi. Më pas mora vesh se kishte ikur në Kanada. Pra, nuk vinte dot se kishte statusin e azilantit’,- tregoi regjisori.

Më tej ai tha se Teatri kërkohet të prishet për të vjedhur para publike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here