“Arsyeja e vetme pse Presidenti Meta do jepte dorëheqjen!” Shehi: Është e pandershme…

0
8

Të vetmen arsye që Presidenti Meta do të jepte dorëheqjen, sipas zotit Shehi, është për të sensibilizuar ndërkombëtarët.

Ish-deputeti Dashamir Shehi thotë se dorëheqja e Ilir Metës ka peshë politike. Por sipas tij Meta nuk do ta jap dorëheqjen pasi vendi do të shkonte në një tjetër krizë.

Sipas analistit Baton Haxhiu presidenti Meta është i njohur për “shpërthimet e tij”. Kritika analisti Haxhiu bëri për vendimin e opozitës për djegien e mandateve, që sipas tij është një veprim që nxit reagim dhe në rajon.

Është e pandershme që presidenti të jap dorëheqjen. Nuk ta merr serioze ajo që thotë Meta, cila është ajo ushtri që do të rrëzojë Metën”./Opinion.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here