Krimet e Rënda, zbardhet ngjarja e 14 marsit! Tentoi ta vriste të riun

0
128

Policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin.

Policia ka zbardhur ngjarjen e ndodhur në mbrëmjen e 14 marsit 2019 në rrugën “Prokop Mima”, ku mbeti i plagosur me armë zjarri, Enea Teqja, 29 vjeç.  Autori  është identifikuar, ndërsa vijon puna për kapjen e tij.

“Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e 14 marsit 2019, ku në rrugën “Prokop Mima” u plagos në këmbë me armë zjarri shtetasi E. K., 29 vjeç. Policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin.Procedohet penalisht dhe një 26-vjeçar për “Deklaratë të rremë para oficerit të policisë gjyqësore”. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda ndaj Jetës dhe Pronës në DVP Tiranë, identifikuan dhe shpallën në kërkim shtetasin:

A. B., 30 vjeç, banues në Tiranë Mbrëmjen e 14 marsit 2019, ky shtetas në rrugën ‘’Prokop Mima’’, ka tentuar të vrasë me armë zjarri, shtetasin E. K., 29 vjeç, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Gjithashtu u procedua në gjëndje të lirë shtetasi H. I., 26 vjeç, banues në Fushë-Krujë, pasi ka dhënë deklarim të rremë përpara oficerit të policisë Gjyqësore. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here