Thursday, April 29, 2021
Home Aktualitet Merret vendimi për të ‘fortin’ e Shkodrës!

Merret vendimi për të ‘fortin’ e Shkodrës!

0
10

“I forti” i Shkodrës është dënuar në 25 Janar 2017 nga Gjykata e Apelit e Brukselit me 9 vite burg. Ai njihej si kreu i një organizate kriminale të trafikut të drogës dhe prostitucionit në kryeqytetin belg.

Gjykata e Shkodrës ka njohur vendimin e ardhur nga  Belgjika për  Safet Bajrin, i cili rezulton i dënuar me 8.9 vite burg  në shtetin belg.

Në mungesë të ekstradimit, Safet Bajri do vuajë dënimin në Shqipëri.

Safet Bajri u arrestua në mbrëmjen e 21 shtatorit 2018, në zonë “Xhamllikut” në kryeqytet.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here