Shpërthimi i tritolit. Dalin detajet e para

0
10

Një shpërthim eksplozivi është raportuar para disa minutash në zonën e Vasil Shantos në Tiranë.

Objektiv ka qenë pronari i një banesë ne rrugën “Mihal Popi”.

Raportohet se sasia e lëndës eksplozive që ka shpërthyer nuk ka shkaktuar viktima, por vetëm dëme materiale.

Behet e ditur se eksplozivi është vënë në derën e një banese në katin e dytë.

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 21:10, në rrugën “Mihal Popi”, në katin e dytë të një pallati, ka shpërthyer dyshohet nga lëndë e dyshuar plasëse, dera e jashtme e banesës së nje shtetasi.

Janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

shperthimi-vasil shantoshperthimi-vasil shantoshperthimi-vasil shanto

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here