Gjici dhe fenomeni i blerjes së kartave të identitetit!

0
14

Gjici dhe fenomeni i blerjes se kartave te identitetit!

Safet Gjici pas deshtimit ne bashkine e Kamzes mesa duket synoka te kandidoje per bashkine e Kukesit por te kote e ka. Koha ka treguar qe ai eshte deshtak dhe i paafte sidomos ne politike. Safet Gjici eshte ai burre qe kandidoi ne Kamez dhe e vetmja gje qe beri eshte blerja e kartave te identitetit nepermjet legenave te tij qe kishte mbledhur pas vetes. Ai tentoi te blente popullin me parate e popullit, ai tentoi te mashtronte popullin me genjeshtrat e nastradinit, ai tentoi ti afrohej popullit me fjale te mesuara permendesh dhe deshtoi. Ai e mori rezultatin e merituar nga banoret e kamzes dhe jam i bindur qe rezultat akoma me te merituar do marri nga banoret e Kuksit. Gjici, njeriu i destinuar per te deshtuar…

/shkrim i ardhur në redaksinë online të gazetës. Autori: Dashi Cara

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here