Rojet shqiptare ndihmojnë anijen e nisur nga Kroacia

0
18

Kapiteneria njoftoi QNOD- në dhe në mënyrë urgjente dolen dy anije të rojes bregdetare të cilat bënë të mundur shpëtimin dhe rimorkimin e tyre deri në portin e  Sarandës, duke shpëtuar edhe personat e gjetur në bord.

Një mjet detar  i tipit  Veljere me emrin “ Sea Shell” me flamur Amerikan me tre persona në bord, i cili vinte nga Dubrovniku – Kroaci për në Sarandë ka pësuar defekt. Burime për ‘Balkanweb’ bëjnë me dije se mjeti detar pësoi defekt në drejtim të Qefalit, por menjeherë më pas u asistua nga rojet e bregdetit shqiptar.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here