Parashikimi i motit, e premte 22 shkurt 2019

0
14

Sot moti do të mbetet  vranësira  në mesatare  deri të dendura të cilat në zonat malore dhe jug të vendit do të pasohen nga reshje shiu . Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  maksimale deri  në 8 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 3 me  lartësi  vale 0,5 – 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -1/10°C
Zonat e  ulëta          1/15°C
Zonat  bregdetare   7/16°C

Kosova për  ditën e premte, 22 shkurt 2019:

Moti do të jetë i vranët dhe reshje shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -1°C  në mëngjes deri në  10°C gradë Celcius në mesditë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here