Ja plas Bushati: Është budalla apo bën vetë? Opozita i thotë je hajdut, Rama kërkon falje se del me brekushe!

0
14

“Nuk mendoj se e keqja e Ramës ose e këtij reagimi të parë të Ramës, ishte te fakti se i mbahej fryma.”

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka komentuar deklaratat e kryeministit Rama, në konferencën e tij për shtyp, pas vendimit të opozitës për të djeguar mandatet parlamentare.

Bushati u shpreh se kryeministri foli gjatë dhe kërkoi falje se shpesh shfaqet si arrogant, por në fakt ai po akuzohet nga opozita si hajdut dhe person i lidhur me krimin dhe jo pse del me brekushe apo bën humor në rrjetet sociale.

Unë Ramën në këtë gjendje fizike e kam parë vetëm pas protestës së Kukësit.
Kemi opozitën që ka bërë veprim super ekstrem.

Këtë masë ekstreme e ka marrë sepse pretendojnë se Rama vjedh zgjedhjet, vjedh te Unaza, punon për 5 oligarkë.

Ne shohim një njeri që u kërkon falje shqiptarëve, se është ironik me gazetarët, se bën humor apo sarkazëm në rrjete sociale apo se del me brekushe.Ka një pyetje shumë të thjeshtë, është budalla apo bën vetë?
Ky po kërkon falje se vishet me brekushe, por akuza ndaj ti ëshët se po vjedh dhe bashkëpunon me kriminelë.
Nuk e di a ishim në teatër, apo Rama nuk është në gjendje të kuptojë atë që po ndodh me vendin u shpreh Bushati.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here