Tërmet në Turqi, lëkundet edhe Greqia…

0
2

 Termet me magnitudë 5.2 Rihter u regjistrua në Turqi nga Instituti Sizmologjik Euro-Mesdhetar. Tërmeti u ndje veçanërisht në ishullin Lesbos.

Megjithatë, Instituti Gjeodinamik i Athinës raporton se tërmeti ishte 4.9 rihter. Epiqendra e tërmetit ndodhet 53 kilometra në veriperëndim të Mitilenit dhe ka një thellësi prej 21.6 km, apo 148 km nga qyteti i Izmirit në Turqi.

Deri më tani nuk janë raportuar dëme apo lëndime.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here