Një tjetër rast me virusin AH1N1 në Shqipëri! Nëna e re në gjendje të rëndë…

0
12

Në spitalin “Shefqet Ndroqi” në Tiranë kanë humbur jetën katër persona si pasojë e virusit të gripit AH1N1. Një tjetër rast u shfaq edhe në Durrës. Mjekët thonë se nuk ka vend për panik dhe këshillojnë vaksinimin e popullatës.

Një tjetër rast me virusin AH1N1 në Shqipëri. Burime nga bluzat e bardha bëjnë me dije se një e re ndodhet në gjendje të rëndë në Sanatorium e prekur nga virusi AH1N1.

Mësohet se gruaja rreth 25 vjeçe shtatzënë, është e shtruar prej një jave në spital për shkak të ketij virusi. Ajo ka bërë lindje të parakohshme dhe mësohet se fëmija ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore në maternitet. Ndërkaq nëna e re ndodhet në terapi intensive.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here