20 shkurt 1991 – 20 shkurt 2019/ Spaho: E njëjta betejë për demokraci dhe zgjedhje të lira….

0
5

Kreu i grupit parlamentar të PD, Edmond Spaho, ka sjellë në vëmendje të qytetarëve një koinçidencë historike. “20 shkurt 1991 – 20 shkurt 2019, e njëjta betejë për demokraci dhe zgjedhje të lira”, shkruan ai në Facebook.

Si sot, kur opozita shqiptare po lufton për demokracinë dhe ka marrë vendimin e fortë të djegies së mandateve, 28 vite më parë shqiptarët me ideale demokratike përmbysën për të njëjtën arsye, monumentin e diktatorit Enver Hoxha.

Spaho ka publikuar edhe fotografinë e tij momenti.

20 shkurt 1991 - 20 shkurt 2019, e njëjta betejë për demokraci dhe zgjedhje të lira

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here