“Hiqi duart!’ Do t’ju zhduk”, Berisha publikon tjetër video të tensionit mes deputetëve dhe policisë!

0
11

‘Situata e tensionit u krijua pasi deputetët nuk lejoheshin të takonin protestuesit e shoqëruar pas protestës. Ata shkuan në polici pas njoftimit se për të paktën 7 prej tyre kishte tashmë një urdhër arresti.’

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar një tjetër video nga tensioni mes deputetëve të Partisë Demokratike dhe policisë në ambientet e Drejtorisë së Policisë në Tiranë.

Në video duket qartë momenti kur të djathtët konfrontohen e replikojnë me policët. Madje në një moment Flamur Noka shtyn për të bërë para. Në video dëgjohen thirrjet “Hiqi duart’ ‘Mos e prek deputetin” Do t’ju zhduk”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here