Video/ Vitkor Tushaj: Sot, Shqipëria rregulloi frymëmarrjen! Mllef njerëzor kundër tepsisë së maxhorancës!

0
18

Nga Viktor Tushaj:

Sot, Shqiperia rregulloi frymemarrjen dhe ndezi oren e shpreses.
Populli shqiptar, pa dallim bindjesh politike u derdh ne rruget e Tiranes si ne vitet e para te demokracise. Ai lum njerzish nuk ishte thjeshte per pushtetin e opozites, se ajo nuk po e kerkon nje gje te tille, por ai mllef njerzor eshte zier dhe po vlon ne tepsine e maxhorances cdo dite, cdo ore e sekonde.
Arroganca e kesaj qeverie, e pashembullt dhe e papare ndonjehere ne keto 28 vjet, ka inkurajuar vetem injorance e paaftesi menaxhuese, padrejtesi, mashtrim e korrupsion pa fund, duke mbjelle varferi e tension social te paimagjinueshem, gati gati sa i vdiq shpresen cdo shqiptari se mund te jetoje ne vendin e vet.
Populli do u jete mirenjohes perjete studenteve e pedagogeve, minatoreve, naftetareve, banoreve te Unazes dhe Bregut te lumit si dhe artisteve te mrekullueshem shqiptare, qe e rindezen shpresen, se ky vend mund dhe duhet te behet.
Zoti e bekofte Shqiperine e shqiptaret!

https://www.facebook.com/TushajViktor/videos/535225230298886/?t=2

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here