‘Gazi lotsjellës, krim kundër njerëzimit!’ Ish-ministri i Brendshëm apel të fortë Ramës: Largohu sa më parë!

0
10

“Pas kanabizimit, trafikut te tmerrshem te droges dhe pefshirjes ne te, te te gjitha niveleve te policise, ministria e Brendshme do te mbaje pergjegjesi dhe per kete shkelje te se drejtes themeltare se qytetarve.

Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, shprehet se përdorimi i lëndës kimike LHL dhe gazit lotsjellës në protestën e sotme, konsiderohet krim kunër njerëzimit.

|Helmimin e popullit te tij gjate nje proteste civile dhe demokratike e ka bere vetem Sadam Hyseni, Ali kimiku, Gadafi, etj dhe fundi i tyre dihet. Turp per policine dhe komandantin e Gardes se Republikes qe zbatojne urdhera te paligjshem, pasi perdorimi i LHL dhe gazit lotsjelles ne keto permasa dhe me kete permbajtje konsiderohet krim kunder njerezimit”, shkruan Demiraj në një shënim në Facebook.

Kjo qeveri e jashteligjshme, e kapur me qindra here ne flagrance ka rene qe ne vitin 2017 qe kur shumica e vendeve ne parlament jane vjedhur. E kemi faktuar me prova dhe dokumente, me emra dhe shifra ne ate kohe qe policia drejtohej nga drejtori i droges.

Me popullin qe e ke tallur, shtypur, vjedhur dhe perdhunuar nuk ja del dot as ti dhe sherbetoret tuaj. Largohu sa me pare”, shton ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here