‘Cunami popullor!’ I vetmi tv që nuk dha protestën live, tvklan. Jepte telenovela turke!!!

0
5

Protesta e opozitës zgjati plot 5 orë, ku nuk munguan edhe incidentet. Pikë kryesore e sulmit ishte pikërisht dera e Kryeministrisë, e cila u godit me skela, tulla e gurë e madje u tentua t’i vihet flaka.

Protesta u zhvillua në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ kundër qeverisë Rama. Mijëra qytetarë të ardhur nga qytete të ndryshme marshuan në Bulevard kundër keqqeverisjes.

Por, ajo çfarë është sa shqetësuese dhe tronditëse është fakti se një ndër televizionet më të mëdha në vend

TV KLAN, nuk pasqyroi protestën LIVE, dhe ajo që vulos të turpshmen ishte transmetimi i telenovelave turke.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here