Shpërthen Elona Guri: Zonja pulë e kryeministrit, bëhu trime, tregoju njerëzve perse u hoq burri yt nga tatimet!

0
4

Anëtarja e Kryesisë së LSI-së, Elona Guri ka reaguar në rrjetin social facebook për ministren e drejtësisë.

Statusi i plote:

Pergjigje per pulen e kryeministrit ne ministrine e drejtesise

Zonja pule tregoju njerezve perse u hoq burri yt nga tatimet dhe pikerisht nga Komisioni Disiplinor I Drejtorise se Pergjithshme te Tatimeve dhe me firmen e Drejtores se Pergjithshme te Tatimeve Briseida Shehaj.
Tani behu trime dhe tregojua arsyen,po nuk e munde dot friken te ndihmoj une: u hoq per korrupsion dhe shantazh ndaj biznesesve, qe donte tu grabiste mundin dhe gjakun.
Edhe gjyqet I fitoi fet e fet se kishte ty minister te rilindjes, ndersa qindra te tjere torturohen me vite per te drejten e tyre.
Po dhjetra punonjes ne ministrin e drejtesise, qe kane fituar gjyqet, qe ti moj pule e rilindjes nuk I kthen ne pune sipas ligjit, por u ben shantazhe si te sigurimit te shtetit me ata qe te kane mesuar dhe qe tI i di , ketu ne memedhe, por edhe ne Kosove.
Ketyre punonjesve kur s’ja dole dot ndryshe per ti hequr, u cove auditin e ministrise se financave te vajzes se tezes tende, qe e ke sekretare te pergjithshme se keshtu jeni ju te rilindjes nepotizem I gjalle.
Doje ti hiqje me cdo kusht se shikonin bemat e tua te gjithfarshme dhe te nxirrnin bojen krejt, me shume se c’te ka dale dhe c’do te te dale…
Punonjesve te thjeshte u shqeve tu heqesh edhe buken kurse Nezar Seitajt I dhe letren qe te bente pushime ne Itali.Mos fli e qete se Nezari do te te lere akoma edhe per shume kohe pa gjume….
Do sqarohet pune e Nezarit shume afer eshte,atehere presim te te shohim cpergjigje do japesh,por sdo te na e japesh neve por SPAK¬-ut qe do te vonoje fare pak qe te shkoje ne vend.
Naten e mire.Ndjese e ku ke gjume te le Nezari ty te flesh ???

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here