Fitorja kthehet në një tmerr për mbrojtësin e Atalantës, Rafael Toloi…

0
6

Teksa ishte duke festuar një fitore të Kupës së Italisë 3-0 ndaj Juventusit, gruaja e tij i dha një lajm vërtetë të trishtë. Ajo i tha se kishte abortuar fëmijën e tyre, duke e bërë të trishtë festën.

Pas ndeshjes, Toloi zbuloi dhimbjen që e përfshiu, teksa shkroi në “Instagram”.

“Si gjithmonë para një loje, unë takoj gruan dhe vajzën time para se të shkoj në stadium! Dje, kur thirra, mund të them se diçka nuk ishte e gabuar. E njoh gruan time mirë dhe e pyeta se çfarë kishte ndodhur. Gruaja ime ishte 8-10 javë shtatzënë dhe shkonte për teste rutinë dje. Mund të ishte dita e parë që mund të kishim dëgjuar rrahjen e zemrës! Rrëzohuni. Por nuk më thanë asgjë, 100 për qind në lojë.

“Me të gjitha ato mendime negative që qarkullonin rreth mendjes sime, e vetmja gjë që mund të bëja ishte që shokët e mi të fitonin këtë ndeshje të rëndësishme. Unë e di se të paktën mund të sjell një gëzim të vogël në shtëpi!

“Ne mundëm një nga skuadrat më të mira në botë 3-0 dhe jemi në gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Kam përjetuar një natë magjike me shokët e skuadrës dhe mbështetësit fantastikë, por kur u ktheva në shtëpi unë kisha frikë, e kisha humbur fëmijën. Të tilla dhimbje dhe trishtim!

“Unë dua të falënderoj shokët e mi dhe qytetin e Bergamas. Unë i them gruas time të dashur vetëm një gjë: Unë të dua dhe unë gjithmonë do të jem me ty, Flavia Toloi! Jeta është kështu dhe ne duhet të jemi të fortë në çdo moment. Unë besoj se Perëndia do japë më shumë gëzim për ne në të ardhmen! “-mbyllet mesazhi i mbrojtësit 28 vjeçari.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here