Të gjithë duan të ikin nga Shqipëria, me përjashtim të njërit që u kthye…

0
14

Shqiptarët e kanë mëndjen për të ikur nga vendi. Për fat të keq kjo është tendenca e 5 viteve të fundit, ku sipas të dhënave zyrtare, afër 400 mijë shqiptarë e kanë braktisur vendin.

Vendet e BE janë më të populluarat por ëndrra e madhe mbetet Britania e Madhe dhe sidomos Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Qindra – mijëra shqiptarëve kanë ikur por ka patur nga ata që janë kthyer, më saktë është kthyer vetëm 1 shqiptar.

Fjala është për Olsi Ramën, vëllain e Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar një meme, ku ka bërë edhe komentin epik:

Emigranti i vetem qe eshte kthyer ne Shqiperi! sb

Image

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here