Vishuni mirë/ Ja si parashikohet moti nesër…

0
15

Do të mbetemi në ndikimin e motit të qëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, prezentë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat juglindore dhe Jugore. Pasditja do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta por pa rrezik shirash.

Sipas MeteAlb, era do të fryjë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Lindor-Verilindor ndërsa në det do të krijohen dallgëzime 2 ballë.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në të dy vlerat ekstremale, ku mëngjesi do të shënoj -4 gradë C ndërsa mesdita do të ngjisë termometrin 18 gradë C.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here