Çfarë do të ndodhë me motin? Ja çfarë thonë sinoptikanët….

0
23

 

Prej disa ditësh në vendin tonë ka mbizotëruar moti i paqëndrueshëm me reshje shiju në zonat e ulëta dhe bregdetare dhe reshje bore në zonat e larta malore.

Por ashtu si ditën e sotme, edhe në dy ditët në vijim do të vijojë mot me vranësira dhe reshje shiu në pjesën më të madhe të territorit.

Sipas Meteoalb, vranësira dhe shira thuajse gjatë gjithë ditës do të ketë të hënën dhe të martën, por pjesërisht të mërkurën. Ndërkohë reshje dëbore në zonat e thella malore priten kryesisht të martën.

Pas të mërkurës parashikohet mot kryesisht i kthjellët, por i ftohtë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here