Berisha denoncon skandalin: Balla ofron 2 milionë euro për mbylljen e aferës se tij Toyota Yaris

0
781

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike fakte të reja në lidhje me çështjen e ‘Toyotat Yaris’ ku u gjetën miliona euro.

Sipas ish-kryeministrit Taulant Balla jep kërkoi të japë 2 milionë euro një këshilltari socialist nga Hasi me qëllim që ai të ju kërkonte kushërinjve të tij në Belgjikë, që të bëheshin pronarë të parave.

Denoncimi i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Denoncohen veprime të reja të Tualant Yaris/Gjura/Jashari/Balla për fshehje gjurmësh!

Balla ofron shitësve te makinave 2 milionë euro për mbylljen e aferës se tij Toyota Yaris

Qytetari dixhital denoncon:

– Taulant Yaris, pritesi i 5 milion eurove me Yaris nga te cilat 1.5 milione i vodhi policia pas zbulimit te tij per te fshehur gjurmet, veproi si vijon:

– Kerkoi nga nje keshilltar socialist nga Hasi qe t’ju kerkonte kushurinjve te tij shitesve te makinave ne kufirin midis Belgjikes dhe Gjermanise qe te pranonin se parate me Toyota Yaris i kishin nisur ata.

– Keshilltari socialist refuzoi kategorikisht te kryente kete detyre te piste. Pas refuzimit te tij,

– Taulant Yaris i nisi per ne vendbanimin e dy vellezerve nga Hasi, qe ishin dhe shitesit direkt te makinave Toyota Yaris. Te derguarit e Taulant Balles u propozuan shitesve te makinave se ne rast se do pranonin te deklaronin se parate jane te tyre, atehere Balla do paguante gjoben qe parashikon ligji gjerman per nje akt te tille dhe do ti shperblente me 2 milion euro per sherbimin e tyre. Vellezerit hasjane refuzuan ne menyre kategorike oferten kriminale te Balles, per te cilin ekzistojne pergjime qe e lidhin koke e kembe me parate e droges te aferes Toyota Yaris! sb

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here