Kryemadhi takim me gratë republikane në Virginia

0
55

Kreytarja e LSI Monika Kryemadhi ndodhet ne nje vizite zyrtare ne SHBA, ku diten e djeshme ka zhvilluar nje takim me grate republikane të Virginias. Ne kete takim kane marr pjese me shume se 800 gra. Kryemadhi e ka cilesuar se nje atmosfere te ngrohte dhe te gezueshme kete takim.

Postimi i plotë:

Gjatë vizitës time në SHBA, të premten më datë 22 u ndala në Arlington, ku mora pjesë në meshën multinacionale të dioqezës atje. Gjatë vizitës në Arlington, i dorëzova dioqezës disa relike që mbajnë mbi supe kalvarin e vuajtjeve të popullit shqiptar. Kryqi i dhuruar nga arkipeshvi i Shkodrës Masafra me eshtrat e 10 martirëve, mori një vlerësim të madh nga të pranishmit në meshë dhe drejtuesit e dioqezës.

Ndërsa dje mora pjesë në një takim të gruas republikane në Virginia. Më shumë se 800 gra ishin të pranishme në këtë konferencë, ku mbizotëroi një atmosferë e ngrohtë dhe e gëzueshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here