DENONCIM: Ja si policia dhunon maturantët e Lezhes

0
172

Nje nga antaret e forumit rinor te partise demokrtike, Albert Loçi, nepermjet nje postimi ne facebook ka denoncuar, nje rast te paprecedent nga ana e policise, pasi kane ushtruar dhune ndaj maturanteve te Lezhes. Gjithashtu nje nga te dhunuarit eshte dhe Ervis Gaspri pjese e FRPD.

Postimi i plotë: 

#Ministria Lindita Nikolla dhunon maturantet e Lezhes,
#Policia dhunoj Sot te riun e FRPD Lezhe Ervis Gaspri.
Sot sebashku me disa te rinj dolem te denonconim deshtimin e rradhes te Ministrise se Arsimit. Me udhezim te ministres provimet duhet te mbaheshin neper palestrat e shkollave, pa marre parasysh nese ato kishin kushte optimale per zhvillimin e provimeve te matures shteterore.
Ne ishim sot prane shkolles 9-vjecare “Gjergj Fishta” ku maturantet e disa njesive administrative te Lezhes po kryenin provimin. Pame me syte tone sesi aty ishin vendosur 3 freskuese(qe do i shikoni ne foto) per te freskuar ambjentin me 200 persona brenda ku temperatura i afroj 40 grade celcius.
Gjate intervistes qe po jepja per mediat, polici i cili ishte caktur te ishte brenda rrethimit te shkolles fillon te kercenoje nje nga djemte e forumit.
Ai doli jashte rrethimit te shkolles dhe filloj te debatonte me antarin e forumit,pastaj e shoqeroj brenda ambjenteve te shkolles duke tentuar ti marre dhe celularin por pa ja arritur qellimit.
Kjo sjellje mjafton per te kuptur se ku ka perfunduar shteti jone.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here