Deputetët e opozitës: Të lirohen menjëherë qytetarët e arrestuar

0
43

 

 

Deputetët e Partisë Demokratike dhe të LSI-së kanë zbarkuar në Kukës për të parë nga afër situatën. Ata shkuan në Komisariatin e Policisë së Kukësit, ku ndohen 24 të arrestuar dhe, ashtu sikurse ka bërë të ditur kreu i Grupit Parlamentar të PD, Edmond Spaho, janë dhënë edhe 24 urdhër arresti të tjerë. Menjëherë pas largimit nga komisariati, deputetët kanë reaguar, duke kërkuar njëzëri lirimini e qytetarëve.

Spaho dhe deputetët e tjerë të opozitës, kërkojnë lirimin e menjëhershëm të qytetarëve të arrestuar.

Spaho: Të lirohen menjëherë qytetarët. Policia të bëjë punën e saj. Kryeministri zgjodhi dhunën për të treguar zotësinë.

Braimllari: Të lirohen menjëherë qytetarët. Ju ishte premtuar protestë paqësore.

Salianji: Kjo ishte flaka e parë për kryeministrin. Zjarri do të kalojë nëpër të gjithë Shqipërisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here