Humb jetën tragjikisht punëtori shqiptar, ra nga kati i tretë…

0
57

Mësohet se një 40-vjeçar ka humbur jetën gjatë punës.

Bëhet e ditur se ai ka rënë nga kati i tretë i një ndërtese ku ishe duke punuar në Heraklion të Greqisë. Shqiptari u dërgua ne spital por nuk arriti t’u mbijetonte plagëve duke ndërruar jetë nje ore me vone.

Mësohet se grupi i punëtorëve po punonte për të hapur disa vrima kur i ka shkarë këmba dhe është rrëzuar.

Një orë më vonë i transportuar në Spitalin Pagni të Heraklionit, ai ndërroi jetë prej lëndime të rënda në kokë.

Shqiptari punonte prej vitesh në Greqi në fushën e ndërtimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here