Kthehet dimiri. Hakmerret naryra. Moti i acartë, bora mbulon Veriun e Shqipërisë

0
41

Reshjet e dëborës po bien edhe në zonat e banuara, por problemi më i madh është era e fortë në rrugë.

Situata paraqitet e ngjashme në Rrugën e Kombit, në aksin nga Kukësi në Dibër dhe nga Kukësi në Tropojë.

Aksi rrugor Bulqizë-Peshkopi kalohet pa zinxhirë, por me vështirësi për shkak të erës së fortë dhe ngricave.

Edhe aksi Qafë e Buallit-Krastë kalohet pa zinxhirë, por ka prani të ngricave. Ndërkohë, aksi Ura e Çerenecit-Steblevë mund të kalohet pa zinxhirë.

Trashësia e dëborës ka arritur në orët e para të ditës deri në 20 centimetra.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here