Sevilja bën surprizën e madhe, Manchesteri i Murinjos eleminohet nga Champions

0
60

Sevilla është surpriza e madhe e kësaj faze të Champions League. Skuadra e Vicenco Montellës eliminoi Manchester United të Jose Mourinhos, duke kaluar në çerekfinale.

Spanjollët fituan 2-1 në “Old Trafford”, duke siguruar biletën për në turin tjetër.

Ndeshja e parë e luajtur në Spanjë kishte përfunduar 0-0. Mbrëmjen e sotme, Ben Yedder do të futet në histori, pasi u fut në lojë si zëvendësues dhe realizoi dy golat e fitores së Sevillas.

Për Manchester United golin e vetëm e realizoi Lukaku, por që i shërbeu vetëm për statistikë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here