Vijon acari, surprizat që iu rezervon moti sot

0
70

Gadishulli i Ballkanit do të vazhdojë të ndikohet ngamasa ajrore shumë të ftohta  të cilat do të  kushtëzojnë në vendin tonë mot të paqëndrueshëm dhe rënie të mëtejshme të temperaturave .

E Enjte 01 Mars 2018 

Dita e Enjte  dt 01 Mars vendi ynë do të mbetet me mot te paqëndrueshem, me vranësira dhe rreshje shiu  përgjatë Ultësires Perëndimore, ndërsa në zonat malore do të ketë rreshje bore me intesitet më tëulët. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 7-15 m/sek ne bregdet.  Valëzimi do të jetë i forcës 4 lartësi vale 1,0 deri në 1,25 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie nëmëngjes dhe rritje në mesditë.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          -13/4 °C 

Zonat e ulëta           -4/10 °C

Zonat bregdetare    -1/12 °C

Kosova per ditën e Enjte dt 01 Mars do të jetë me alternime vranësirash, rreshje  bore  ku nuk do të mungojnë dhe kthjellimet. Temperatuarat do të pësojnë rënie të ndjeshme. Në ekstremet e tyre do të regjistrohen vlera -18 °C në mëngjes deri në deri në -3 °C në mesditë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here