‘Lë largohet Arta Marku’. PS rrëzon opozitën

0
166

Mazhoranca e ka rrëzuar kërkesën e opozitës për ndërprerjen e mandatit të Arta Markut, kryeprokurores së përkohshme si dhe kërkesën për ndryshime kushtetuese në zgjedhjen e Prokurorit të Përkohshëm, një prej të cilave kalimi përmes Vetingut.

Këshilli i Legjislacionit i drejtuar nga Gramoz Ruçi që e mori sot në shqyrtim propozimin e opozitës ka marrë vendim  që relatorët të hartojnë raportet dhe brenda tre javësh t’i paraqesin në Kuvend.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here