Plas sherri në komision, debate të forta mes deputetit të PS dhe ish-ministrit të LSI-së

0
74

Debate dhe përplasje e ashpër në Komisionin e Legjislacionit në Kuvend. Ka qenë një përplasje mes deputetit të PS-së Alket Hyseni dhe ish-ministrit të LSI-së Edmond Haxhinasto.

I gjithë debati nisi me provokimin e Hysenit, që duke iu referuar nisjes së verifikimit nga ana e Prokurorisë për Haxhinaston është  shprehur se opozita ka frikë nga drejtësia.

Kjo ka hasur në përgjigjen e shpejtë të ish-ministrit, i cili është shprehur se Hyseni po bënte provokime rruge.

Debati në video:

Ditën e sotme Haxhinasto i pyetur nga mediat u shpreh se ai është i hapur për çdo lloj verifikimi nga ana e autoriteteve. Po nëse sulmohem politikisht tha Haxhinasto, unë do të reagoj në të njëjtën mënyrë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here