E rëndë/ 22 vjeçari masakrohet me thikë në mes të rrugës

0
74

Shqiptarët vazhdojnë të ndeshen me probleme nga më të ndryshmet në emigracion. Këtë herë kemi të bëjmë me një ngjarje shumë të rëndë.

Një i ri shqiptar është qëlluar me thikë në mes të rrugës, duke përfunduar në gjendje të rëndë në spital. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pranë stacionit hekurudhor në Scandiano, në Rexhio Emilia.

22-vjeçari shqiptar është dërguar me urgjencë për në spital, ndërsa ndodhet në gjendje të rëndë me ‘kodin e kuq’.

Sipas të dhënave të policisë, shqiptari mësohet se është qëlluar me thikë në një zënkë që kishte ndodhur në rrugë rreth orës 4:30 minuta të mëngjesit të sotëm.

Alarmin për ngjarjen e kanë dhënë miqtë e shqiptarit, të cilët kishin telefonuar urgjencën, bën të ditur.

I riu ndodhet në gjendje të rëndë, ndërsa policia thotë se ka nisur hetimet dhe është në gjurmët e autorit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here