Rikthehen reshjet, ja zonat e prekura

0
163

Sot pasdite (e martë, dt.26) dhe nesër (e mërkurë, dt.27) në shumicën e qarqeve priten reshje të dobëta, ndërsa në Veri mesatare, deri lokalisht intensive në qarkun e Shkodrës. Në jug (Vlorë dhe Gjirokastër) ato priten lokalisht mesatare. Në lartësi të mëdha, reshjet do të jenë në formën e borës, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

Shkodra, Kukësi dhe Lezha janë ngjyrosur me të verdhë, që do të thotë se në këto qarqe mundësia që të shfaqen probleme nga reshjet është e ulët, ndërsa qarqet e tjera nuk janë të rrezikuara.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here