Detajet/ Atentati tek Kopshti Botanik, idendifikohet pronari i mjetit që iu vendos tritol

0
56

Një automjet tip “Passat” me targa AA 946 EE është hedhur në erë me eksploziv pranë Kopshtit Botanik në Tiranë. Dyshohet se mjetit i është vendosur rreth 200 gr tritol. Shpërthimi ka qënë i fuqishëm. Sipas News 24 nuk dihet nëse ka lidhje me pikën e inerteve me shtetasin me iniciale N.R. Ai është duke u marrë në pyetje nga policia për të sqaruar situatën.

 

Një automjet është hedhur në erë pranë Kopshtit Botanik në Tiranë pak minuta më parë. Sipas fotos nga vendi i ngjarjes automjeti krejtësisht i shkatërruar.
makina

Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar pasi automjeti në momentin e shpërthimit ka qenë në parkim. Mendohet se automjetit i është vendosur tritol në orët e para të mëngjesit. Forca të shumta policie ndodhen në vendin e ngjarjes. Shpërthimi ka qenë mjaft i fuqishëm dhe ka tronditur të gjithë zonën përreth.

makina shperthim

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here