10 vendet turistike malore më të bukura në Europë (FOTO)

0
1890

10 vendet turistike malore më të bukura në Europë (FOTO)

Kur planifikojmë një udhëtim mund të zgjedhim vende nga më të ndryshmet.

Disa prej nesh preferojnë detin në çdo kohë, por ka edhe nga ata të cilët pëlqejnë më shumë pushimet në fshat ose në mal.

Për ata që kanë qejf vendet malore, më poshtë po ju sjellim 10 vendet më të bukura malore të Europës që duken si vende përrallash dhe të tilla janë: Ato përveç bukurisë natyrore ofrojnë edhe një larmi të madhe të aktiviteteve, që ju mund të bëni aty.

1. “Syri i detit”, Poloni

 

2. Bovec, Slloveni

 

3. Hallstatt, Austri

 

4. Lumi “Soca”, Slloveni

 

5. Malet “Tatra” në kufirin mes Polonisë dhe Sllovakisë 

 

6. Vargu malor “Dolomites”, Itali

 

7. Mali “Stanserhorn”, Zvicër

 

8. Hekurudha “Rhaetian”, Zvicër

 

9. Shtegu “El Caminito del Rey”, Spanjë 

 

10. Hekurudha “Brienzer Rothorn”, Zvicër 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here