Sulmi në Paris, flet babai i agresorit: nuk është terrorist, por …

0
158
Babai i sulmuesit i cili dje u qëllua për vdekje në Orly të Parisit pasi kishte sulmuar ushtarin francez, ka insistuar se djali i tij nuk kishte lidhje me organizatat terroriste.

Babai i Ziyed Ben Belgacem, ka thënë se djali i tij nuk është terrorist duke thënë se ai ishte nën ndikim të drogës dhe alkoolit, transmeton lajmi.net

“Djali im nuk është terrorist. Ai kurrë nuk lutej dhe ishte i dhënë pas pijes. Ai ishte nën ndikimin e alkoolit dhe kanabisit”, ka thënë babai i sulmuesit.

Belgacem dje ia kishte marrur armën një ushtari duke bërtitur: ‘’Unë jam këtë për të vdekur në emër të Allahut”.

Sipas prokurorisë së Francës, i dyshuari ishte burgosur disa herë për dhunë dhe vjedhje.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here