Sherr në komisionin për CEZ/ Shkëlzen Berisha-Ballës: Shpifës

0
72

Komisioni hetimor parlamentar për çështjen e CEZ është mbledhur sërish sot për të marrë dëshmitë e disa personave, mes tyre edhe djali i ish-kryeministrit Sali Berisha.

Por kjo ka qenë e pamundur pasi sapo Shkëlzen Berishës i është kërkuar të betohet, ai ka ripërsëritur kërkesën e tij për përjashtimin e kryetarit të komisionit, Taulant Balla nga komisioni. Por Balla i ka mbyllur mikrofonin.

Mes tyre ka pasur debate dhe akuza të ndërsjellta, deri sa më në fund, Balla i ka kërkuar Shkëlzen Berishës të dalë jashtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here