Denoncimi: Rama ka sjellë fshehtas në Shqipëri helmet më toksike të kohës

0
114

Ish-kryeministri Sali Berisha në një status në rretin social ka reaguar mbi dyshimin e zhdukjes së 1300 kontenierëve me mbetje toksike në Shqipëri dhe ka denoncuar Edi Ramën se ka sjellë fshehtas në Shqipëri helmet më toksike të kohës, se paku 15 tonelata mbetje radioaktive.

Statusi i Sali Berishës:

Nje mega-skandal ogurzi!

Rama, pasi deshtoi me armet kimike te Sirise
– ka sjelle fshehtas ne Shqiperi helmet me toksike te kohes por flitet edhe se paku 15 tonelata mbetje radioaktive.
– Pas faktit te kryer, pra pas ketij akti kriminal, ai miratoi me urgjence ne parlament ligjin per importin e plehrave dhe
– vendosi ndertimin e tre impianteve te medha per djegien e helmeve ne Shqiperi.

Mediat italiane sot plasen bomben kimike, ato denoncuan se:
1400 kontenierë me lëndë kimike u zhdukën në Shqipëri. Antimafia italiane nis hetimin për zyrën e Ramës. sb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here